Właściwie dobrane obuwie znacząco wpływa na komfort naszego codziennego życia. Co jednak w przypadku, gdy buty zaczynają boleśnie ocierać nam skórę? Czy trzeba udać się do sklepu po nową parę? Oczywiście, że nie. Wystarczy tylko odwiedzić dowolną drogerię bądź aptekę i kupić specjalne wkładki, najlepiej wyposażone w warstwę żelową.

Zalety wkładek żelowych

wkładki żeloweNiewątpliwie jednym z największych plusów tych akcesoriów jest wygoda płynąca z ich użytkowania. Dzięki temu, że są miękkie i łatwo dopasowują się do stopy, a przy tym nie ulegają odkształceniom, wkładki żelowe są bardzo praktyczne i mogą być używane wielokrotnie. Również ich czyszczenie nie jest kwestią problematyczną, czego nie można powiedzieć o ich materiałowych odpowiednikach, które po wypraniu często długo schną. Artykuły te są ponadto uniwersalne i mogą być wykorzystywane do polepszenia komfortu chodzenia w przypadku niemal każdego rodzaju obuwia. Poza wkładkami klasycznymi, mającymi chronić całą powierzchnię spodnią stopy, popularne są również akcesoria tego typu o mniejszych rozmiarach, przeznaczone do stosowania punktowego w miejscach najbardziej narażonych na rany czy odciski, lub na piętach. Zazwyczaj wyposażone są one w warstwę pokrytą mocnym klejem, co skutecznie zapobiega ich przesuwaniu się wewnątrz buta. Cena wkładek jest zróżnicowana w zależności od ich wielkości oraz grubości i wynosi na ogół od kilku do kilkunastu złotych – choć zdarzają się też warianty droższe.

Dzięki właściwie dobranym do stopy i rodzaju obuwia wkładkom żelowym można zapomnieć o pęcherzach i ranach powstałych w wyniku otarć. Są one niewątpliwie bardzo przydatnym artykułem o szerokiej dostępności, a przy tym przystępnym cenowo; dlatego też nie powinien dziwić fakt, że ich popularność użytkowania wciąż rośnie.

Kategorie: Zdrowie