Okazuje się, że o sukcesie firmy może zadecydować lokalizacja. Właściwie nie ma w tym nic odkrywczego, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że na przykład kawiarnia może nie mieć klientów przez to, że nie ma w pobliżu żadnych miejsc parkingowych, gdzie można by bezpiecznie pozostawić swój samochód.

Wirtualne biuro w Łodzi w centrum miasta

wirtualne biuroKiedy jednak chodzi o adres na wynajem kontra adres domowy, może to być nieco bardziej zastanawiające. Kiedy ktoś prowadzi biznes głównie oparty o narzędzia online, może w ogóle nie potrzebować siedziby. Może wtedy zdecydować, że zamiast swojego podmiejskiego domu poda adres łódzkiego centrum, w którym mieści się właśnie wirtualne biuro łódź, z którego korzysta. Może to spowodować, że więcej klientów mu zaufa. Czasami bowiem adresy domowe są bardzo zniechęcające i mogą powodować, że czyjaś działalność gospodarcza okaże się nietrafionym pomysłem. Ludzie często mogą nie ufać jakimś zakamarkom, kiedy mają do wyboru Warszawę Mokotów, w której działa konkurencja. Po prostu nieznane rejony budzą czasami negatywne odczucia, zwłaszcza kiedy są to jakieś podejrzane bloki na uboczu, przy wyjeździe z miasta i tak dalej. Od adresu może zależeć więc znacznie więcej niż się nam wydaje. Dlatego właśnie virtual office cieszy się zainteresowaniem w wielu miastach. Ludzie nie chcą ryzykować, że nie będą mieli zainteresowania swoimi usługami.

Nawet jeżeli ktoś jeździ do klienta, jest na przykład mobilnym masażystą, nieraz woli mieć firmę założoną pod dobrym adresem. Świadczy to chociażby o tym, że go stać, jeżeli już pominąć wszystkie inne zalety.

Kategorie: Biznes