Na rynku dostępnych jest mnóstwo terapii, zabiegów mających na celu poprawę jakości naszej skóry, przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu, albo pozbycia niechcianej tkanki tłuszczowej. Niektóre zabiegi wymagają od nas dużo samozaparcia, ponieważ są dość bolesne, a efekt nie zawsze jest widoczny od razu.

Na czym polega zabieg karboxyterapii?

karboxyterapia w KrakowieKażdy z nas marzy o sylwetce z lat młodzieńczych, kiedy byliśmy wysportowani a o zmarszczkach słyszeliśmy tylko w telewizji. Z czasem nasza skóra traci jędrność pod wpływem spadku ilości kolagenu w skórze i staje się wiotka, przesuszona i spięta. Regularne ćwiczenia fizyczne na pewno pomagają i poza wyglądem, dbają o nasz mózg. Jednak zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, lub głębokie zmarszczki nie dadzą się wyeliminować ćwiczeniami. Na południu Polski rozwinęła się nowatorska metoda walki z oznakami starości i otyłości. Karboxyterapia w Krakowie jest prowadzona od paru lat i cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to zabieg, polegający na wprowadzeniu pod skórę czystego tlenu, który wnika w naczynia krwionośne i powoduje ich rozszerzanie, przez co tkanki są bardziej odżywione i dotlenione. Tlen naturalnie występuje w naszym organizmie i przyczynia się do rozprowadzania w całym ciele składników odżywczych. Karboxyterapia jest wykonywana punktowo, niewielką igłą pod miejscowym znieczuleniem. Efekty zabiegu możemy zauważyć od razu po skończonej terapii. Jak na razie, żadne miasto poza Krakowem nie stosuje tej metody, dlatego przyjeżdżają tu pacjenci z całego kraju.

Karboxyterapia pozwala walczyć z cellulitem, rozstępami po ciąży, zmarszczkami mimicznymi i głębokimi bruzdami. Zabieg jest alternatywą dla inwazyjnej liposukcji tkanki tłuszczowej. Terapia ma bardzo szerokie zastosowanie i jest w pełni naturalna dlatego też nie wywołuje skutków ubocznych.

Kategorie: Zdrowie