Karnawał to czas zabawy. Mamy mało czasu, aby wyszaleć się przed dniami postnymi i świętami Wielkiej Nocy. Coraz częściej w tym okresie udajemy się na zabawy karnawałowe z naszymi przyjaciółmi czy współpracownikami. Wiele z nas wybiera takie imprezy, na które wymagany jest kostium. Zabawa z stylu lat dwudziestych czy trzydziestych gwarantuje świetne wspomnienia.

W latach dwudziestych noszono połyskujące luźne sukienki 

luźne sukienki damskie połyskująceBal przebierańców to idealna okazja, aby przenieść się w czasie. Niektórzy preferują lata hipisowskie, w których panowała luźna moda, kolorowe kombinezony, buty na koturnach, długie włosy i intrygujące okulary. Dla miłośników bardziej ekskluzywnych przyjęć idealne wydają się lata dwudzieste i trzydzieste. W modzie dominowały wówczas luźne sukienki damskie połyskujące brokatowymi dodatkami. Były one idealne dla każdej kobiety. Panie z krągłościami będą mogły poczuć się w nich swobodnie, seksownie i elegancko. Luźne sukienki wymodelują ich ciało, zamaskują zbyt szerokie biodra, ukryją brzuszek. Wystarczy do nich dobrać odpowiednią bieliznę oraz dodatki, które odwrócą uwagę od naszych niedoskonałości. Podkreślą natomiast one te partie ciała, które są doskonałe. Dlatego taka sukienka dla puszystej pani powinna mieć dekolt. Stroje w latach dwudziestych i trzydziestych były szyte dla każdego – jeden krój dla każdej figury. Dlatego wiele pań starało się nieco je upiększyć, dodać fasonu i ozdób. W ten sposób podkreślały one swój wdzięk i urodę.

Luźne sukienki nadal są modne, bez względu na epokę. Ten klasyczny krój króluje nie tylko na balach karnawałowych, ale na wielu innych przyjęciach. Jest to uniwersalny model, który zakryje mankamenty naszego ciała. Idealnie pasują do takiej sukienki delikatne szaliki, broszki i buty na wysokich obcasach. Taki ubiór gwarantuje, że każda kobieta będzie czuła się świetnie na każdej imprezie.