Jako matka miałam od jakiegoś czasu problem z utrzymaniem odpowiedniej czystości. To było poważne zadanie w moim domu. Nigdy nikt nie miał na nic czasu dlatego ciężko było zadbać o atrakcyjny wygląd mieszkania. W najgorszym stanie były chyba pokoje dzieci, które nie uznawały żadnego porządku. Dla nich liczyła się tylko zabawa w każdym kącie swojego pokoiku.

Sposób na zachęcenie dzieci do zbierania zabawek 

duże pojemniki dla dzieciZabawki znajdywały się dosłownie wszędzie co było bardzo utrudniające w codziennym funkcjonowaniu. Postanowiłam to zmienić, ponieważ sytuacja stawała się coraz gorsza. Musiałam znaleźć sposób aby zachęcać moje dzieci do porządku. Najlepszym z nich okazały się duże pojemniki dla dzieci, które były przeznaczone dla najmłodszych. Można było w nich umieszczać różnego rodzaju przedmioty. Zabawki miałyby swoje miejsce. Ja postanowiłam wraz z mężem udać się po nie do okolicznego sklepu stacjonarnego z wyposażeniem do wnętrz. Tam można było dostać coś pasującego do każdych wnętrz. Mi nie chodziło o coś eleganckiego, ponieważ to miało być dla dzieci. Najlepszy w tej sytuacji był zwyczajny motyw ulubionej postaci z kreskówki. Na szczęście wybór pojemników był szeroki. Bez problemu można było wybrać coś w ciepłych kolorach dla dziewczynek jak i w trochę chłodniejszych dla chłopców. Dzięki temu szybko zrobiłam zakupy i przywiozłam pojemniki do domu. Dzieci nie wiedziały do czego będą służyły.

Jednak zachęciłam je do pakowania tam swoich zabawek. Dzięki temu były o wiele chętniejsze do uczestniczenia w domowych porządkach. Cieszyłam się, ponieważ ich pokoje w końcu wyglądały na czyste. Brak miejsca na zabawki jest sporym kłopotem ale warto mieć na to jakieś sprawdzone metody. Pojemniki były czymś neutralnym i nadawały się do każdej przestrzeni. Można było nabyć wersję bardziej poważną dla dorosłych. 

Kategorie: Dom