Zanieczyszczenie powietrza może mieć bardzo negatywne skutki dla ludzkiego zdrowia, chociaż jego wpływ może nie być widoczny od razu. Smog, czyli efekt zmieszania się powietrza oraz spalin i dymu, może szkodliwie wpływać m.in. na układ oddechowy oraz sercowo – naczyniowy człowieka. Warto się przed tym chronić, szczególnie mieszkając w większym mieście.

Maski chroniące przed zanieczyszczeniami

maski antysmogowe w KrakowiePowstaje coraz więcej stacji pomiarowych, dzięki którym mamy łatwy dostęp do informacji o aktualnym stężeniu m.in. pyłów zawieszonych w powietrzu. Jeśli jest on szczególnie wysoki, zaleca się ograniczenie przebywania na zewnątrz do minimum. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Jeśli chodzi o maski antysmogowe w Krakowie, wydaje się być ono jednym z miast, w którym cieszą się one coraz bardziej rosnącą popularnością. Dzięki temu założenie takiej maski nie wiąże się już z przyciąganiem uwagi innych osób, co dla niektórych mogło być krępujące na początku swojej przygody z taką ochroną przed szkodliwymi substancjami, na jakie jesteśmy narażeni. Ponadto filtry, jakie stosuje się w takich maskach mogą chronić nie tylko przed pyłami PM2,5 oraz PM10, ale także przed niektórymi alergenami, bakteriami czy dymem papierosów, więc mogą być one stosowane przez cały rok, nie tylko w sezonie grzewczym, kiedy najwięcej się mówi o smogu. Taka ochrona sprawdzi się także dla osób aktywnie uprawiających sport na zewnątrz w okresie jesienno – zimowym.

Dostępne w dzisiejszych czasach maski chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższą wygodę ich użytkowania. Przed zakupem warto jednak dobrze dobrać rozmiar, ponieważ jest to bardzo ważne dla ich skuteczności, ponieważ maska musi dokładnie przylegać do twarzy.

Kategorie: Uroda