Jakiś czas temu zaczęło być bardzo głośno na temat drukowania w przestrzeni 3D. Dla wielu osób kwestia ta wydaje się za bardzo skomplikowana żeby w ogóle zacząć się tym zajmować. Wbrew pozorom drukowanie w przestrzeni trójwymiarowej z użyciem nowoczesnych drukarek nie jest tak trudne jak się wielu osobom wydaje. Warto więc się wgłębić w tę tematykę bowiem może się okazać, że nas ona zainspiruje. 

Druk 3D – Sprawdzone drukarki

drukowanie 3d krakówPierwsze wzmianki o drukowaniu 3D pojawiły się już kilkanaście lat temu. Wówczas zaczęto prowadzić dość poważne eksperymenty związane z tą tematyką. Ich efektem było powstanie nowoczesnych drukarek, które są na dzień dzisiejszy sprzedawane w wielu sklepach i marketach. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest drukowanie 3D Kraków jest jednym z wielu polskich miast, w których możemy znaleźć sklepy posiadające w swojej ofercie drukarki do druku przestrzennego. Sam zakup drukarki to jednak jeszcze za mało żeby rozpocząć przygodę z drukowaniem 3D. Jak w każdych rodzajach drukarek tak i w tych wersjach konieczny jest zakup materiałów eksploatacyjnych. W przypadku tego rodzaju drukowania konieczny jest zakup filamentów bowiem tak właśnie zwie się materiał używany do druku. Obecnie w sprzedaży znaleźć możemy filamenty w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest wersja wykonana z tworzywa znanego jako PLA. Drugim rodzajem filamentu jest ABS, który w przeciwieństwie do PLA może być wykorzystywany do profesjonalnego druku.

Zdaniem ekspertów drukowanie 3D jest technologią, która wkrótce zdominuje rynek związany z produkcją różnych akcesoriów. Na drukarkach 3D drukuje się obecnie już nawet części do różnych mechanizmów. Z biegiem lat z użyciem tego typu sprzętu możliwe będzie osiąganie naprawdę zadziwiających efektów. Dodatkowo z każdym dniem ceny drukarek spadają.