Każda osoba, która ma problem ze swoją cerą, powinna regularnie odwiedzać salony kosmetyczne i korzystać z zabiegów, dzięki którym skóra twarzy staje się zdrowsza i mniej podatna na problemy dermatologiczne. Pryszcze, zaskórniki często pojawiają się wtedy, kiedy twarz nie jest regularnie oczyszczana.

Peelingi enzymatyczne jako zabiegi oczyszczające na twarz

zabieg oczyszczający na twarz BiałystokWiadomo, że takie peelingi można też wykonywać w domu – zwłaszcza te gruboziarniste, które ścierają mechanicznie złuszczony naskórek. Nie są one jednak polecane osobom, które mają problemy dermatologiczne np. cerę trądzikową, bo paradoksalnie mogą przyczynić się do pojawienia jeszcze większej ilości zmian na twarzy. Warto wybierać wtedy łagodniejsze oczyszczanie za pomocą peelingów enzymatycznych. Złuszczyć naskórek, oczyścić go i rozpuścić wszelkie zanieczyszczenia może zabieg oczyszczający na twarz Białystok ma w tej kwestii bez wątpienia wiele do zaoferowania. Jest co najmniej kilka kwasów, które wybiera się do peelingów enzymatycznych. Jeśli mamy do czynienia z cerą trądzikową, to lepiej jest postawić na nieco łagodniejsze kwasy np. migdałowy albo salicylowy. Jeśli na cerze nie ma żadnych zmian trądzikowych, to można spokojnie stosować mocniejsze kwasy takie jak pirogronowy czy glikolowy. Najlepiej skonsultować się wcześniej ze specjalistą, który dokładnie zbada skórę i sprawdzi, jaki peeling jest potrzebny. Peelingów nie wykonuje się zbyt często, bo naskórek także musi mieć czas na regenerację.

Peelingi mają za zadanie nie tylko oczyścić skórę, ale także wspomóc procesy regeneracyjne, wytwarzanie kolagenu, który odpowiada za sprężystość i elastyczność skóry. Najlepiej wykonywać takie profesjonalne peelingi enzymatyczne w salonach kosmetycznych co kilka tygodni. Od czasu do czasu można też zastosować peeling gruboziarnisty w domu.

Kategorie: Uroda