Wiele osób pewnie pomyśli, że płyty winylowe to już przeżytek. W końcu mamy teraz dźwięk w formacie MP3, czy w innych podobnych, które możemy odtwarzać nie tylko na naszych komputerach, ale też tabletach, smartphonach, czy odtwarzaczach mp3.

Kasety magnetofonowe to przeżytek?

kasety magnetofonoweMożna go przesyłać znajomym za pomocą poczty elektronicznej, przez pendrive, więc po co się męczyć z przestarzałymi technologiami? Może jeszcze kasety magnetofonowe mają powrócić? To an pewno nie. Jestem przeciwniczką kaset, bo nie mam dobrych wspomnień z szukaniem utworów, przewijaniem kaset i tym podobnymi, znanymi nam sprawami. Jednak płyty winylowe to zupełnie co innego. Pracuje jako DJ w klubie, czasem także gram na weselach, więc doskonale wiem, ze płyty winylowe to jednak nie to samo co płyty cd. ich dźwięk jest po prostu ładniejsze. Większość tego nie słyszy, ale mi to bardzo przeszkadza. Do tego zdecydowanie łatwiej się obsługują taką konsoletę DJ-ską, za pomocą płyt winylowych, niż czegokolwiek innego. Nie wyobrażam sobie miksowania w czasie rzeczywistym utworów na komputerze. Może jeśli wcześniej miałabym coś przygotować, to cięcie piosenki na pewno byłoby łatwiejsze takim sposobem, jednak mam sentymenty do płyt. Dobrze że w Łodzi jest dobry antykwariat, który ma je w swojej ofercie. Dzięki temu nie zamawiam tylko ich przez internet.

Nawet niektórzy twórcy wydają swoje płyty w formie winylowej, więc widać, ze jest to coś interesującego i ważnego nawet dla współczesnej muzyki. Cieszę się zatem, ze i nowe utwory można grać w ten sposób na konsolecie.

Kategorie: Rozrywka