W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić magazyn bez odpowiedniego podnośnika koszowego. Wszystkie hale produkcyjne oraz magazyny, a także inne wielkie budowle wymagają tego, aby co pewien czas dostać się na górę i wykonać wymianę oświetlenia lub dokonać niewielkich napraw. Podnośniki koszowe umożliwiają nam bezpieczne prace na wysokości, a także transport rzeczy na górę.

Podnośniki elektryczne masztowe oraz nożycowe

podnośniki koszowe z TrójmiastaPodnośniki masztowe elektryczne są najmniejszym rodzajem takich maszyn, a także najbardziej wszechstronnym do użytku we wnętrzach budynku. Masztowe podnośniki świetnie sprawdzają się w magazynach z artykułami spożywczymi, ponieważ zasilane są za pomocą elektrycznego silnika i nie emitują żadnych spalin oraz zanieczyszczeń. Dodatkowo podnośniki masztowe posiadają jasne i niebrudzące opony, które dodatkowo nie powodują zniszczenie na posadzce. Nowoczesne podnośniki koszowe z Trójmiasta mają estetyczny wygląd, ale również praktyczne zastosowanie. W każdym magazynie, w którym występuje żywność oraz natura, musimy wybrać odpowiedni podnośnik koszowy, który będzie przede wszystkim jak najbardziej higieniczny. Podnośniki koszowe masztowe są bardzo lekkie i bardzo praktyczne, ale są znacznie mniej wytrzymałe niż pozostałe maszyny. Dlatego, jeżeli potrzebujemy ciężkiego sprzętu oraz bardziej wymagającego to powinniśmy zdecydować się na podnośniki nożycowe, które mają znacznie większe możliwości. Przede wszystkim podnośniki nożycowe mogą unieść się do góry znacznie większy ciężar niż pozostałe podnośniki.

Nożycowe podnośniki mogę unieść się na wysokość nawet 14 metrów i zabrać ze sobą ciężar o wadze nawet 300 kg. Dlatego na takich podnośnikach mogą pracować dwie lub nawet trzy osoby, które dodatkowo zabiorą ze sobą sprzęt oraz niezbędne narzędzia, a także materiały do mocowania przy suficie.