Dobrze wiemy, że kiedy czujemy się źle fizycznie, to idziemy do odpowiedniego lekarza – kardiologa, urologa czy jakiegokolwiek innego lekarza. Dlatego powinniśmy postępować tak samo, kiedy odnosimy wrażenie, że z naszą psychiką dzieje się coś niedobrego. Może nam się wydawać inaczej, ale prawda jest taka, że dobry psycholog naprawdę jest w stanie pomóc.

Konsultacje z psychologiem w Wielkopolsce

konsultacje psychologiczne poznańZawsze byłam wesołą osobą z głową pełną pomysłów. Nigdy nie pomyślałabym, że mogłabym być przygnębiona dłużej niż jeden dzień, ale niestety tak się stało – sama nie wiem jak i dlaczego. Po stracie swojej ukochanej pracy jakbym straciła motywację do wykonywania jakichkolwiek czynności, nawet, jeżeli podświadomie wiedziałam, że w tak młodym wieku jak mój bycie zmuszonym do szukania nowej pracy to całkiem naturalna sprawa. Mimo to nie potrafiłam się pozbierać i w końcu doszłam do wniosku, że będą mi potrzebne konsultacje psychologiczne Poznań był miastem w którym mieszkałam, dlatego też właśnie tam szukałam specjalisty. Zgłosiłam się do jednego z nich, który był bardzo dobrze oceniany przez innych i przyznam szczerze, że byłam zaskoczona. Lekarz był bardzo miły i pozwolił opowiedzieć, co leży mi na sercu bez pośpiechu i stresu. Później zadał mi jeszcze parę pytań i zalecił dalsze kroki. Po paru takich spotkaniach poczułam, jak powoli wracają mi chęci do życia. Wiem, że psycholog był dobrym wyborem.

Nie musimy się wstydzić, jeżeli czujemy się gorzej – jesteśmy przygnębienie czy smutni. To dość naturalne w XXI wieku, gdzie w szaleńczym pędzie za karierą czy spełnianiem oczekiwań zapominamy zadbać o siebie. Jeżeli nas to przytłacza, psycholog będzie najlepszym wyborem. Nie będzie on nas oceniał, a zamiast tego wysłucha nas uważnie oraz doradzi.

Kategorie: Zdrowie