Wybierając się na wczasy bądź wycieczkę i zabierając ze sobą rowery, mamy dylemat jak zamontować je do naszego samochodu. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne zestawy montażowe, dzięki którym z łatwością przymocujemy nasz rower do dachu, haku holowniczego czy tyłu naszego samochodu. Mają one różne opcje zamocowania samego roweru, który może być przymocowany za ramę lub widelec.

Samochodowy bagażnik rowerowy

bagażnik rowerowy na dachNajbardziej popularnym i niezawodnym sposobem zamocowania roweru do naszego samochodu jest wersja bagażnika przeznaczonego do przewożenia jednośladów na dachu samochodu. Bagażnik rowerowy na dach posiada automatyczne pozycjonowanie roweru, które jest szczególnie ważne dla dobrego zakotwiczenia ramy roweru na dachu samochodu. Nowoczesne bagażniki są wyposażone w pokrętła, którymi regulujemy siłę, jaka jest przenoszona na konstrukcję naszego roweru. Bagażniki nie wymagają użycia żadnych  narzędzi, a ich konstrukcja jest prosta i niewymagająca stosowania specjalistycznej wiedzy. Oprócz bagażników dachowych producenci oferują w składane wersje, które montujemy do haka holowniczego. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość przewiezienia ciężkich rowerów. Mogą być to dwa rowery, ale w nowoczesnych bagażnikach przeznaczonych do montażu na haku z powodzeniem umieścimy także trzy lub cztery rowery. Montaż naszego roweru może odbywać się poprzez ustawienie go na platformie bagażnika lub podwieszenie go na specjalnych wysięgnikach, które są montowane w bagażniku.

Jeżeli wybieramy się na wczasy samochodem i nie wyobrażamy sobie dalszego wypadu bez roweru, powinniśmy zakupić bagażnik rowerowy dla naszego samochodu. Wybór jego wersji zależy od naszych osobistych preferencji oraz liczby rowerów, jakie mamy zamiar przewieźć na wakacje.