W celu spowolnienia zużywania się opon oraz ochrony przez nadmiernym brudzeniem stosuje się dressingi do opon, które mogą nawet działać do dwóch miesięcy i zapewnić komfort jazdy przez lepszą przyczepność do podłoża. Profesjonalne preparaty do opon wydłużą zdecydowanie ich żywotność, a przez to pozwolą zaoszczędzić koszty związane z szybszym zakupem nowych.

Zabezpieczenie opon przy użyciu dressingów

dressing do oponPrawidłowa konserwacja opon samochodowych ma wiele zalet. Nie tylko ma wpływ na głębię koloru czym poprawia wygląd opon lecz przez to, że wnikają w powierzchnię gumy czynią ją mniej podatną na wszelkie zanieczyszczenia drogowe, brud, kurz, na szkodliwe działanie soli zimą oraz negatywny wpływ promieni słonecznych, promieniowania UV, zimnych i ciepłych temperatur. Dressing do opon przeciwdziałają ich degradacji, wykazuje właściwości hydrofobowe dzięki temu zabezpieczają przed wodą oraz przyczepianiem się brudu. Dla większego wyboru producenci posiadają w swojej ofercie dressingi nadające matowy lub błyszczący efekt wykończenia. Wydajne preparaty wyposażone są w wygodne aplikatory, które ułatwiają pracę z urządzeniem i powodują równomierne rozmieszczenie płynu na powierzchni opony. Występują też dressingi nakładane w formie piany, która zostawia intensywny połysk i jest bardzo wydajna oraz uniwersalne preparaty, którymi można zabezpieczyć nie tylko opony, ale również plastiki czy inne winylowe elementy samochodowe.

Odpowiedni dobór preparatów do konserwacji opon korzystnie wpływa na ich trwałość. Dostępne są żelowe wersje produktów, które wykazują największą trwałość i utrzymują się na oponie nawet do dwóch miesięcy. Możliwość nakładania na mokre bądź suche opony to ich dodatkowy atut. Prawidłowy dressing pozytywnie wpływa na wygląd samochodu i na jego bezpieczeństwo.