Wszyscy, którzy zdecydowali się na otwarcie firmy, rozumieją jak ciężkim zadaniem jest prowadzenie własnego biznesu. Szczególnie jest to męczące, jeżeli nasze przedsiębiorstwo jest w branży, która rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Serwis laptopów a zatrudnianie studentów

serwis laptopówWtedy bowiem trzeba cały czas być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i znać ich dokładną specyfikacje. Kiedy zakładałem własny serwis-laptopów w Poznaniu, wszystko było bardzo proste. Byłem wtedy świeżo po studiach więc posiadałem całą potrzebną wiedzę i żadne urządzenie nie stanowiło dla mnie wyzwania. Często wystarczało mi piętnaście minut z laptopem czy drukarką aby rozwiązać wszystkie problemy i naprawić usterki. Wtedy ta praca mi się bardzo podobała, ponieważ samodzielnie mogłem obsłużyć wielu klientów. Z czasem jednak wszystko stawało się coraz bardziej skomplikowane. Nowe urządzenia, systemy operacyjne i bardziej zaawansowane płyty główne co chwile pojawiały się na rynku. Po jakimś czasie zacząłem mieć więc problem żeby nadążać za tymi wszystkimi nowinkami technicznymi. Nawet jeżdżąc na różnego rodzaju szkolenia nie potrafiłem tego wszystkiego ogarnąć. Pocieszało mnie jedynie, że naprawa laptopów stała się o wiele bardziej potrzebną usługą. Coraz więcej ludzi miało bowiem tego typu urządzenia, które oczywiście się psuły. Mogłem więc sobie pozwolić na zatrudnienie młodych ludzi po studiach, dla których naprawa drukarek i laptopów z nowoczesnymi systemami nie była problemem.

Dzięki temu udało mi się utrzymać mój biznes i sprawić, że nadal funkcjonuje on sprawnie. Oczywiście technologia nadal idzie do przodu, jednak mam nadzieje, że sobie z tym poradzę.