Wyjazdy na tereny nadmorskie zazwyczaj kojarzą nam się z aktywnością fizyczną, uprawianiem sportów wodnych czy opalaniem się na plaży. Tymczasem oferta różnych ośrodków jest znacznie szersza i skierowana również do osób chorych.

Nadmorskie zabiegi rehabilitacyjne 

ośrodek rehabilitacyjny nad morzemOkres letni, czyli wakacje oraz wyjazdy urlopowe, można wykorzystać nie tylko na wypoczynek. To również świetna okazja dla osób, których kondycja zdrowotna nie jest w najlepszym stanie. Jeżeli chcemy poprawić nasz stan zdrowia, ośrodek rehabilitacyjny nad morzem może się okazać dobrym pomysłem na spędzenie tegorocznych wakacji. Wiele ośrodków oferuje nam naprawdę bogatą listę najróżniejszych zabiegów leczniczych oraz terapeutycznych. Najczęściej w ofercie znajdują się różne rodzaje masaży, lecznicze inhalacje, laseroterapia i fototerapia, a także okłady na przykład z borowiny, zestawy ćwiczeń gimnastycznych i wiele innych. Oczywiście przede wszystkim musimy korzystać z tych zabiegów, które zalecił nam nasz lekarz, ale możemy również korzystać, jeśli lekarz nie zabronił, z zajęć na basenie czy siłowni, a przede wszystkim spacerować. Ośrodki rehabilitacyjne z reguły położone są w pięknym otoczeniu, blisko morza albo lasów, co zapewnia ciszę oraz komfort pacjentom, a także możliwość relaksacyjnych spacerów na łonie natury. Dobry wypoczynek, a także zabiegi zdrowotne z pewnością przyniosą nam ulgę, jeśli mamy na przykład problemy z układem oddechowym czy cierpimy na dysfunkcję narządów ruchu. Taki wyjazd nad morze pomoże nam odzyskać siły.

W ciągu całego roku nasza kondycja psychofizyczna może naprawdę ucierpieć, a jeśli do tego chorujemy, z pewnością przyda nam się długi pobyt w ośrodku nadmorskim. Serie zabiegów rehabilitacyjnych pod okiem doświadczonego lekarza z pewnością poprawią nasz stan zdrowia.

Kategorie: Wakacje