Jeśli posiadasz zdolności manualne i estetyczne scrapbooking to coś dla Ciebie. To ręczna metoda ozdabiania kartek, albumów, pudełek itp.  Metoda ta rozwija wyobraźnię i i jest przeznaczona dla ludzi kreatywnych, którzy chcą popuścić wodze fantazji i swojego zmysłu estetycznego. A efekt końcowy potrafi być naprawdę olśniewający.

Jakie rzeczy w domu mogą być ozdobami do scrapbookingu

Z rzeczy domowycozdoby do scrapbookinguh, które możesz wykorzystać, to guziki, kawałki starych broszur, suche kwiatki, odciśnięte usta pomalowane szminką, piasek, kamienie itp. Ozdabianie w domu, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Ozdoby do scrapbookingu znajdziemy właściwie w każdej szufladzie z pozornie niepotrzebnymi rzeczami. Można wykorzystywać kawałki starych firanek lub koronek i  wycinać ze starych gazet wzory nożyczkami bądź dziurkaczem. Oczywiście jeśli chcesz, znajdziesz w internecie gotowe elementy ozdoby, począwszy od malutkich tasiemek a skończywszy na różnobarwnych papierach i tekturach o gramaturze i grafikach jakie tylko zechcesz. Z narzędzi, które wykorzystujemy przy tej pracy, to przede wszystkim kleje do papieru, kredki, ekierka czy nożyczki. Wszystkie te rzeczy są dostępne na co dzień w domu, bez żadnego wkładu finansowego. Możliwości są praktycznie nieograniczone a scrapbooking może się przerodzić z hobby w pasję i stać się źródłem wielkiej satysfakcji z włożonej w niego pracy.

Scrapbooking czyli ozdabianie, mimo minimalizmu środków to zajęcie pasjonujące, w którym spełnią się osoby z duszą artystyczną. Na początek wystarczą narzędzia i rzeczy które każdy posiada w domu, na co dzień nie zwracając na nie uwagi. Efekty przejdą najśmielsze oczekiwania i swoją dbałością o szczegóły i pięknem wykonania znajdą wielu nowych fanów i zwolenników.

Kategorie: Rozrywka