Od kilku lat zmagam się z łuszczycą. Jest to choroba dermatologiczna, która objawia się pojawianiem się łuszczących, zaczerwienionych i swędzących zmian na skórze, a w moim przypadku była to owłosiona skóra głowy. Zmiany pojawiały się również na linii włosów, co przyprawiało mnie o wiele kompleksów. Dodatkowo łuski były widoczne dla innych, więc chciałam jak najszybciej się ich pozbyć.

Preparaty lecznicze na łuszczycę skóry głowy

szampon dla osób z łuszczycąŁuszczyca najczęściej leczona jest maściami ze sterydami. W moim przypadku było to utrudnione, ponieważ maści, mimo, że skuteczne to dawały krótki efekt, a dodatkowo trudno je zmywało się z włosów. Szukałam więc alternatywy. Koleżanka poleciła mi stosowanie specjalnych szamponów medycznych, które przeznaczone są do stosowania przez osoby borykające się z łuszczycą skóry głowy. Szampon dla osób z łuszczycą zawiera składniki, które zmniejszają stan zapalny, usuwają nagromadzoną łuskę, a także redukują jej powstawanie. Początkowo sceptycznie pochodziłam do tego preparatu. Wydawało mi się, że jego skład nie pozwoli na uzyskanie satysfakcjonujących efektów. Okazało się, że bardzo się myliłam. Szybko zauważyłam pierwsze rezultaty. Szampon sprawił, że głowa przestała mnie swędzieć, a łuski pojawiały się znacznie rzadziej. Co ważne, szampon nie pozostawiał nieprzyjemnego zapachu na włosach, a po jego zastosowaniu mogłam cieszyć się miękkimi, błyszczącymi i zadbanymi włosami, o jakich marzyłam. Po zastosowaniu szampon pozostawiałam na skórze na kwadrans.

Dzięki temu zawarte w nim składniki mogły zadziałać na zmiany skórne i wchłonąć się. Dodatkowym atutem szamponu była niewielka cena. Dzięki zakupom w sklepie internetowym znalazłam szampon z doskonałym składem, który ułatwiał mi pielęgnację włosów, jak i skóry głowy ze zmianami łuszczycowymi. Obecnie wiem, że każdemu mogę polecić ten preparat.

Kategorie: Zdrowie