Wiele osób niepełnosprawnych wycofuje się z życia społecznego. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie mogą się przemieszczać wtedy, kiedy by chcieli. Zazwyczaj są uzależnieni od członków rodziny, którzy posiadają samochody i od czasu do czasu mogą gdzieś podrzucić osobę niepełnosprawną.

Stabilny skuter do jazdy po różnych powierzchniach

skutery elektryczne inwalidzkieW Stanach Zjednoczonych ten problem przestał już praktycznie istnieć, ponieważ stworzono specjalne skutery dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście mogą być one stosowane nie tylko przez ludzi z niepełnosprawnością, ale także przez osoby starsze, które po prostu mają kłopoty z poruszaniem się. Takie skutery pojawiły się również w Europie – w Polsce coraz częściej można spotkać na ulicach osoby niepełnosprawne korzystające z takich skuterów. To właśnie skutery elektryczne inwalidzkie dają tym osobom wiele możliwości – w każdej chwili mogą wybrać się do znajomego, na świeże powietrze, do sklepu, galerii. Skutery sprawiają, że osoba niepełnosprawna nie jest już w pełni uzależniona od osoby zdrowej fizycznie. Zaletą korzystania z takich skuterów jest to, że można się nimi poruszać po różnych powierzchniach. Są to skutery bardzo stabilne, więc utrzymują się nawet na nierównościach. Skutery inwalidzkie są w stanie osiągać prędkość do 15 km/h. Dla osób niepełnosprawnych jest to dużo. Jest to prędkość bezpieczna. Osoba niepełnosprawna może poruszać się skuterem po chodniku i dotrzeć w każde miejsce. Skutery inwalidzkie są ładowane elektrycznie.

Dzięki nim osoba niepełnosprawna może nawet pracować. Obsługa skutera jest bardzo prosta. Poza tym urządzenie jest też łatwe w utrzymaniu. Jazda na takim skuterze nie sprawia problemu nawet tym osobom, które mają ograniczone możliwości ruchowe. Taki skuter może być bardzo dobrym pomysłem na prezent dla osoby niepełnosprawnej czy seniora.