Coraz większa liczba osób decyduje się na modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Spowodowane jest to coraz większą świadomością w zakresie zanieczyszczenia środowiska oraz jego skutków. W związku z tym wiele osób korzysta z różnego rodzaju programów wsparcia, które udostępniają środki na modernizację instalacji a także na wymianę kotłów grzewczych.

Cena paliw takich jak ekogroszek spada

ceny ekogroszku w polsceW nowych rozwiązaniach ważną rolę spełnia ekogroszek, który w stosunku do tradycyjnych paliw takich jak węgiel kamienny czy brunatny jest paliwem bardziej ekologicznym. Warto dodać, że ceny ekogroszku w polsce spadają z roku na rok co sprawia, że palenie tym paliwem staje się coraz bardziej opłacalne. Na terenie kraju funkcjonuje kilka dużych firm, które dostarczają na rynek ten opał. Najważniejszymi parametrami tego surowca są między innymi: ciepło spalania, wartość opałowa, granulacja, spiekalność, popiół czy zawartość siarki. Ekogroszek świetnie nadaje się do: kuchni węglowych, pieców konwekcyjnych, kotłów zasypowych czy kotłów zgazowujących. Dzięki swoim właściwościom ekogroszek podnosi wydajność instalacji przy jednoczesnym ograniczeniu emisji szkodliwych substancji będących efektem ubocznym spalania. Dzięki temu surowiec ten jest powszechnie ceniony wszędzie tam, gdzie oprócz ekonomii duża waga przykładana jest do ochrony środowiska.

Warto dodać, że obecnie surowiec ten można bez problemu zakupić praktycznie w każdym składowisku opału. Oprócz tego wiele firm prowadzi sprzedaż za pośrednictwem Internetu co pozwala dotrzeć do większej ilości odbiorców. Dzięki temu coraz większa ilość osób stosuje lub planuje zastosowania w swoich domach kotłów na ten opał. Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji warto zorientować się czy na terenie województwa funkcjonują programy wsparcia na tego rodzaju modernizacje.

Kategorie: Dom