Niektóre zawody i przedsiębiorstwa są mylnie oceniane przez osoby z zewnątrz. Przykładowo, dużo osób sądzi, że praca w cukierni jest taka fantastyczna, bo dookoła pełno pysznych ciastek i słodkich zapachów, a nie zastanawia się, że po kilku dniach może nas już mdlić od tego zapachu, ręce będą nam się kleci od lukru i nie będziemy mogli patrzeć w domu na słodycze.

Jak wygląda pakowanie świec?

Pachnąca wanna, świece zapachowePodobnie wygląda praca w fabryce produkującej świece zapachowe. Piękne zapachy unoszące się w powietrzu po chwili mieszają się ze sobą i tworzą nieprzyjemne kompozycje, maszyny zajmujące się topieniem wosku rozgrzewają się do wysokich temperatur, przez co jest w fabryce bardzo gorąco, a wszystko jest bardzo delikatne, bo takie świeczki woodwick są zamknięte w szklanej oprawie, która łatwo może się zbić, a i inne materiały są mało praktyczne. Sole do kąpieli się łatwo rozsypują, płyny do kąpieli rozlewają, woski zapachowe mogą się znowu stopić, jeśli będą leżały za blisko źródła ciepła. Zawsze trzeba uważać w co pakowane są produkty i gdzie się je stawia. Większość składników biorących udział w produkcji takich wyrobów zapachowych jest sypka, w formie granulek, płynna, więc musi być przechowywana w specjalnych warunkach, żeby zapachy się nie zmieszały, bo otrzymalibyśmy ciekawe, lecz nienadające się do sprzedaży zapachy typu lawenda z zapachem leśnym i piżmem albo piernik z czerwoną różą i nutą morskiej wody. Raczej takie świece yankee candle by się nie sprzedały. Poza tym, w firmie zajmującej się zapachami muszą pracować ludzie z bardzo dobrym zmysłem powonienia, zatem dla nich jest podwójnie źle przebywać między takimi zapachami, bo odczuwają je intensywniej, niż normalny człowiek. Jak widać praca w takim miejscu nie jest aż tak rewelacyjna, jakby się niektórym wydawało.

Trzeba zadbać też o to, żeby nic z transporcie się nie pokruszyło, rozsypało, czy zgniotło, zatem trzeba dbać o odpowiednia konsystencję produktów np. kule do kąpieli muszą być na tyle zbite, żeby dało się je w całości wyciągnąć z opakowania, ale na tyle ,,luźne”, żeby się szybko rozpuściły w kąpieli.

Kategorie: Rozrywka