Każdy mieszkaniec czy to w domu lub w pracy miał problem z instalacją sanitarną w wyniku braku odpowiedniego odpływu lub wydostawania się nie przyjemnych zapachów z rur. Zapewnienie odpowiedniej sprawności funkcjonowania kanalizacji wymaga czasami przeprowadzenia czyszczenia. W tym celu najlepiej zadzwoń na pogotowie kanalizacyjne.

Firma zajmująca się oczyszczaniem kanalizacji

wukoGłównie takie firmy zajmują się eksploatacją instalacji i sieci kanalizacyjnych. Tego typu firmy muszą posiadać odpowiednią infrastrukturę techniczno-personalną, która odpowiednio pozwoli na usuwanie każdej awarii, niedrożności oraz pomoże w utrzymaniu stałej sprawności systemów kanalizacji oraz wykona czyszczenie okresowe lub awaryjne – tzw. wuko. Metoda wuko polega ciśnieniowym udrożnianiu i czyszczeniu sieci kanalizacyjnej. Częstą przyczyną powstawania zatorów jest występowanie miejscowych załamań spadków w wyniku wykonania wadliwego przyłącza. Do pracy w oczyszczaniu kanalizacji wykorzystuje się węże o podwyższonej wytrzymałości o różnej średnicy i cały asortyment dysz z wysokiej jakości głównie wykonane z nierdzewnej stali. Odpowiednio dobrany układ i rodzaje dysz pozwoli na oczyszczenie różnych zabrudzeń od np. tłuszczów do kamieni. Metoda ta doskonale nadaje się do kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Cała zabudowa ciśnieniowa do czyszczenia zamontowana jest zazwyczaj na samochodzie dostawczym lub samochodzie ciężarowym, ale czasami również na przyczepie. Każdy z tych pojazdów używany może być w różnych warunkach bez powodowania uszkodzeń lub zniszczeń nawierzchni – miejskich i poza miejskich. Niewielkie rozmiary sprzętu pozwalają na cichą pracę, a tym samym nie są uciążliwe dla człowieka i środowiska.

Czyszczenie kanalizacji to proces wymagający użycia specjalistycznego sprzętu. To w połączeniu w wyspecjalizowaną załogą pozwoli na bezproblemowe pozbycie się nieczystości, zatorów i nieprzyjemnych zapachów z rur.

Kategorie: Usługi