Od zawsze uwielbiam zwiedzać inne kraje, ale i poznawać nasze ojczyste miasta w Polsce. W końcu cudze chwalicie swego nie znacie… Dlatego postanowiłam zwiedzić kilka ciekawych miast w naszym kraju. Zaczęłam od większych, rozwiniętych miast. Z każdego, oprócz pozytywnych emocji, starałam się zabrać jakąś pamiątkę coś co nawet po latach przypomni mi o tej wyprawia. Najciekawszą, do tej pory, pamiątką jest wyjątkowa sztukateria z Gdańska, która ozdabia moje mieszkanie.

Elementy sztukaterii w mieszkaniu

sztukateria GdańskPodczas spaceru po Gdańsku wchodziłam również do niewielkich, uroczych zakładów. Kupiłam oczywiście biżuterię z bursztynów, a na straganach wybrałam kolorowe zabawki dla siostrzeńca, jednak moim najlepszym wyborem, było zajrzenie do sklepu ze sztukateria Gdańsk. Do tamtej chwili nie myślałam o tego typu ozdobach w swoim mieszkaniu, jednak ogromny wybór oraz piękne kształty przekonały mnie do wybrania dekoracji z gipsu. Zdecydowałam się na przepiękne, białe listwy przysufitowe, listwy ścienne oraz ornament, który ozdobi moją szafkę z kieliszkami. Mój wzrok przykuły również przepiękne rozety, jednak jeszcze nie wiem, gdzie mogłabym je zamieścić. Może powieszę je na ścianie nad łóżkiem. Teraz moje mieszkanie stało się niezwykle ciepłe i przytulne, a sztukateria z Gdańska dodała elegancji i oryginalności. Niewątpliwie była to jedna z lepszych moich wypraw.

Teraz kiedy patrzę na moje ozdobione ściany sztukaterią z Gdańska, wiem, że moje mieszkanie w końcu jest skończone, a efekt przerósł moje oczekiwania. Wyjątkowe listy gipsowe, ornament, o których wcześniej nawet nie myślałam, są niczym wisienka na torcie. Teraz już nie mogę doczekać się kolejnej wyprawy, tym razem wybieram się do Krakowa. Zastanawiam się czym to miasto mnie zaskoczy.