Jakiś czas temu postanowiłem wrócić do biegania, ponieważ zauważyłem, że zbyt dużo czasu spędzam w pozycji siedzącej. Parę lat temu regularnie biegałem, jednak zacząłem mieć drobne problemy ze stawami, przez co z tego zrezygnowałem. Tym razem postanowiłem się lepiej przygotować do uprawiania sportu, między innymi poprzez lepszy dobór obuwia.

Wkładki z żelowego materiału

wkładki żelowe do butów cenaJakiś czas temu znajomy polecił mi, abym się zainteresował różnorodnymi wkładkami do obuwia, ponieważ mają one poprawiać komfort podczas ich noszenia. Postanowiłem więc to sprawdzić – chciałem bowiem rzeczywiście zadbać o swoją wygodę, a także o zdrowie. Jeżeli chodzi o wkładki żelowe do butów cena może zależeć między innymi od ich wielkości – niektóre dają podparcie całym stopom, a inne przeznaczone są tylko pod ich fragment. Wybrałem więc jeden komplet, po czym umieściłem je w swoich butach sportowych. Na samym początku czułem się nieco dziwnie, ponieważ wkładki okazały się bardzo miękkie. Jednak to jest ich ogromną zaletą, ponieważ dzięki temu podczas biegania czuję się naprawdę komfortowo. Najważniejsze jest jednak dla mnie to, że takie wkładki są doskonale dopasowane do naturalnego kształtu stóp, przez co dają im odpowiednie podparcie. To z kolei sprawia, że całe nogi ustawiają się prawidłowo podczas biegania, dzięki czemu nie mam już problemów z bólem stawów kolanowych po bardziej wymagającym wysiłku.

W moich sportowych butach tak wygodnie mi się chodzi dzięki wkładkom, że postanowiłem sobie kupić takie same to obuwia, w którym chodzę na co dzień. Nie spodziewałem się bowiem, że odczuję aż tak dużą różnicę. Jednak dzięki prawidłowemu ułożeniu stopy w bucie chodzi mi się o wiele lepiej, nawet jeżeli na nogach spędzam sporo czasu, co jest także związane z moją pracą.

Kategorie: Zdrowie